Letiště Pittsburgh International Airport

Datum: 04. 11. 2009

Mezinárodní letiště Pittsburgh leží zhruba 30 kilometrů na západ od centra města, nedaleko dálnic I-376 a I-576. Druhé nejrušnější letiště v celé Pensylvánii za rok 2008 odbavilo celkem 8 710 291 cestujících.


Na pittsburském letišti se nacházejí hned dva terminály pro osobní dopravu, které jsou dále rozděleny do čtveřice menších hal. Ty využívají zejména následují aerolinky, spolu se svými dceřinými společnostmi – Southwest Airlines, US Airways, United Airlines, United Express, American Airlines, Continental Airlines, Delta Air Lines či USA3000 Airlines.


S centrem Pittsburghu letiště spojuje pravidelná linka X28, jejichž autobusy vyjíždí každých zhruba 20 minut. Všechny vozy jsou bezbariérové, projíždění skrze hlavní zastávky v centru města a jednosměrná jízdenka stojí 2,60 dolarů.


Terminály letiště jsou vybaveny množstvím sedaček s opěradly a sedačkami, z nichž lze složit improvizovanou postel. Svoji pobočku zde rovněž má řetězec nonstop bufetů Arby’s a v hale D je pak dětský koutek. Poblíž výdejny zavazadel mají své pobočky autopůjčovny Alamo, Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Hertz, National a Thrifty.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.