Letiště Phoenix Sky Harbor International Airport

Datum: 04. 11. 2009

Vzdušný přístav ve Phoenixu je se čtyřiceti miliony cestujícími za rok 2008 největším a nejrušnějším letištěm ve státě Arizona. Funguje již od roku 1935 a v dnešní době na něm mají své základny společnosti Great Lakes Airlines a US Airways.


Cestujícím slouží trojice terminálů, z nichž jsou všechny vybaveny bezplatným přístupem k internetu přes protokol WiFi:
  • Terminál 2 ke svému provozu využívají společnosti Alaska Airlines, Continental Airlines, nebo United Airlines.

  • Terminál 3 slouží zejména společnosti Delta Air Lines a jejím dceřiným aeroliniím.

  • Terminál 4 (Barry M. Goldwater Terminal) z velké míry zabírají zejména US Airways, US Airways Express a Southwest Airlines.


S centrem Phoenixu letiště Sky Harbor spojují linky městské nadzemky číslo 13, 15 a 40. Jednodenní jízdenka stojí vcelku přijatelných 1,75 dolaru. Terminály letiště jsou prochladlé a trpí vysokou mírou hluku. Cestující v nich mají k dispozici tvrdé sedačky a sprchy, za jejichž užití se však musí platit.


Na letišti působí hned jedenáct autopůjčoven: Advantage, Alamo, Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Fox, Hertz, National, Payless a Thrifty.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.