Letiště Peking – Capital

Datum: 03. 11. 2009

Pekingské mezinárodní letiště Capital leží ve čtvrti Chaoyang, zhruba 32 kilometrů severovýchodně od centra města. Své základny na letišti mají společnosti Hainan, China Southern Airlines a zejména pak aerolinky Air China, které z něho létají do 120 destinací světa. Letiště v roce 2008 přepravilo téměř 56 milionů cestujících – velkou zásluhu na tom měly zejména Olympijské hry, které se konaly právě v Pekingu.


Osobní dopravě slouží celkem tři terminály:
  • Terminál 1 slouží pro všechny vnitrostátní lety od společností ovládaných HNA Group. Létají tak odsud například aerolinky Hainan Airlines, nebo Grand China Air.

  • Terminál 2 nyní používají už jen aerolinky China Southern Airlines, China Eastern Airlines a ty z uskupení Skyteam.

  • Nejnovější Terminál 3 byl otevřen k příležitosti Olympijských her a v současné době hostí například British Airways, El Al Israel Airlines, Qantas, nebo Qatar Airways.


S centrem Pekingu, ale i ostatními terminály letiště spojují vlaky Airport Express. Doba jízdy do stanice Dongzhimen trvá zhruba 20 minut, přičemž jednosměrná jízdenka stojí v přepočtu jen asi 65 Kč. Vlaky jezdí v pravidelných intervalech od šesté hodiny ranní až do 23:00.


V prostorách letiště je zima, nocující cestující si ale mohou lehnout na pohodlné gauče v irském baru. Pobočku má přímo na letišti i autopůjčovna Avis China – pamatujte však na to, že čínská legislativa vyžaduje pro řízení automobilu řidičské oprávnění vydané v této zemi.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.