Letiště Orlando International Airport

Datum: 04. 11. 2009

Mezinárodní letiště Orlando leží jedenáct kilometrů jihovýchodně od centra stejnojmenného města. Nejrušnější letiště amerického státu Florida v roce 2008 odbavilo 35 622 252 cestujících. Svoji základnu má na letišti společnost AirTran Airways.


Pro osobní dopravu je na orlandském letišti vyhrazen jeden velký terminál, který se dělí na čtyři menší části. Působí na nich mimo jiné aerolinky AirTran Airways, Southwest Airlines, JetBlue Airways, American Airlines, Delta Connection, Delta Air Lines, US Airways, WestJet, nebo Spirit Airlines.


Do centra Orlanda zajíždějí po celý týden od rána až do večera autobusové linky 11 a 51, které provozuje společnost Lynx. Cesta trvá přibližně 40 minut, přičemž na jednosměrnou jízdenku si připravte dva dolary. Za taxík do centra města pak zaplatíte asi 35 dolarů.


Cestující mají sice na orlandském letišti k dispozici čalouněné lavičky a WiFi připojení, co je to však platné, když je letiště špinavé a zaneřáděné hmyzem a myšmi. Přímo na letišti působí i autopůjčovny Alamo, Avis, Budget, Dollar, Enterprise, E-Z Rent A Car, L And M Car Rental, National a Thrifty.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.