Letiště New York LaGuardia

Datum: 03. 11. 2009

Letiště LaGuardia se nachází v newyorském Long Islandu, přičemž je pojmenováno po bývalém starostovi tohoto velkoměsta. LaGuardia je nejmenší z trojice hlavních letišť v celé oblasti, a jako takové slouží zejména pro vnitrostátní lety. Svoji vnitrostátní základnu na něm mají Delta Air Lines. V roce 2008 LaGuardia odbavilo celkem 23,1 milionu cestujících a spolu s blízkým JFK a Newarkem dohromady tvoří druhý největší letištní systém na světě – hned po Londýně.


LaGuardia disponuje čtveřicí terminálů, které mezi sebou spojují autobusy a lávky pro pěší:
  • Central Terminal Building (CTB) je zdaleka nejvyužívanější a létají z něho mimo jiné společnosti American Eagle, American Airlines, nebo AirtranAirways.

  • Delta Terminal neslouží jen Deltě Air Lines a jejím dceřiným společnostem, jak je z názvu patrné, ale rovněž aerolinkám Northwest Airlines.

  • Marine Air Terminal používají opět Delta Air Lines, tentokrát však pro své lety na východní pobřeží.

  • US Airways Terminal je v užívání stejnojmenné společnosti, která z něj spolu se svými dceřinými aerolinkami zajišťuje přepravu napříč celými Spojenými státy.


Do centra města se můžete svézt autobusy, které odjíždějí přímo od jednotlivých terminálů a staví u stanic metra, ze kterého se snadno dopravíte na jakékoliv místo v New Yorku. Jednorázová jízdenka, která je platná dvě hodiny stojí 2,25 dolaru. V provozu jsou následující linky:
  • M60 (všechny terminály)

  • Q33 (pouze Central Terminal)

  • Q48 (všechny terminály)

  • Q72 (pouze Central Terminal)

  • Q47 (pouze Marine Air Terminal)


Na prochladlém letišti mají nocující turisté k dispozici tvrdé lavičky a o něco měkčí sedačky s opěradly, na kterých se mohou uvelebit v případě čekání na ranní let. Ze spánku je však mohou rušit častá a hlasitá hlášení.


Své pobočky má na letišti šestice autopůjčoven – jmenovitě se jedná o Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Hertz a National.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.