Letiště Moskva Domodědovo

Datum: 03. 11. 2009

Mezinárodní letiště Domodědovo je s 20,43 miliony odbavenými cestujícími za rok 2008 největším vzdušným přístavem Ruska. Leží 35 kilometrů na jih od centra Moskvy, a spolu s aerodromy Vnukovo a Šeremetěvo tvoří letištní systém ruského hlavního města.


Domodědovo má jen jednu budovu terminálu, ta se však dělí na dvě části – jednu určenou pro vnitrostátní provoz a druhou vyhrazenou pro lety do zahraničí. Na letišti operuje celkem 22 leteckých společností, mezi ty nejdůležitější ale patří S7 Airlines, Transaero, Uzbekistan Airways, Ural Airlines, Moskovia Airlines, VIM Airlines, Region Avia Airlines, nebo Lufthansa.


S nádražím Paveleckij (Павелецкий вокзал) v centru města letiště spojuje vlakový Aeroexpress, který je v provozu od 6:00 do půlnoci. Vlaky jezdí každých 30 – 60 minut, přičemž doba jízdy trvá asi 40 minut a jednosměrná jízdenka stojí 250 rublů (čili asi 150 Kč).


Letiště Domodědovo je v porovnání s ostatními moskevskými letišti vcelku čisté, a tedy i vhodné k přenocování. Své přepážky mají v budově terminálu autopůjčovny Europcar, Hertz a Sixt.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.