• Levné letenky >
  • Letiště Minneapolis Saint Paul International Airport

Letiště Minneapolis Saint Paul International Airport

Datum: 04. 11. 2009

Saint Paul International Airport leží ve městě Minneapolis na středozápadě Minnesoty a jedná se o nejrušnější letiště v celém regionu. Třicáté nejrušnější letiště na světě a šestnácté nejrušnější ve Spojených státech v roce 2008 odbavilo 16 352 653 pasažérů. Své základny na něm mají společnosti Northwest Airlines a Sun Country Airlines.


Veškerý provoz na minneapoliském letišti je koordinován do terminálů Humphrey a Lindbergh, který se dělí do hal A až G. V obou dohromady působí několik desítek leteckých společností, mezi nimiž nechybí ani Delta Connection, Northwest Airlines, American Airlines, Continental Express, United Airlines, US Airways, Delta Air Lines, nebo Sun Country Airlines.


S patnáctkou zastávek v Minneapolisu spojuje letiště nadzemka, známá jednoduše jako LRT. Vlaky jezdí každých 7 až 15 minut, do centra města trvá jízda asi 25 minut a za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 2,25 dolarů ve špičce a v ostatních hodinách pak 1,75 dolarů.


Letiště je vybaveno čalouněnými sedačkami, židličkami a ve druhém patře budovy i koženými gauči. V terminále Humphrey mají své přepážky autopůjčovny Alamo, Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Hertz a National.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.