Letiště Memphis International Airport

Datum: 04. 11. 2009

Mezinárodní letiště Memphis leží zhruba pět kilometrů na jih od obchodní čtvrti tohoto města ze státu Tennessee. Krom základny aerolinek Northwest Airlines zde má obrovské překladiště i nákladní přepravce FedEx. V roce 2008 letiště odbavilo 5 386 706 pasažérů.


Cestujícím slouží trojice terminálů značených písmeny A až C, ve skutečnosti se však jedná o jednu celistvou budovu. Mezi nejdůležitějšími aerolinkami působícími na letišti nechybí ani Delta Connection, Northwest Airlines, Continental Express, American Eagle, US Airways Express, Delta Air Lines, nebo AirTran Airways.


S centrem města letiště spojují bezbariérové taxíky společnosti Yellow Cab Co. Ty vás do centra města odvezou za 30 dolarů, přičemž se platí za celou jízdu, nikoliv za jednoho pasažéra.


Letiště v Memphisu je sice celkově spíše špinavé, jeho toalety ale vzorově září čistotou. Odpočívat pak můžete na kožených sedačkách bez opěrek. Poblíž výdejny zavazadel mají své přepážky autopůjčovny Alamo, Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Hertz, National a Thrifty.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.