Letiště Malta

Datum: 04. 11. 2009

Mezinárodní letiště Malta je jediným vzdušným přístavem v této zemi, a tak slouží celému ostrovu i jeho okolí. Nachází se mezi městy Luqa a Gudja, přičemž od hlavního města Valletty je vzdáleno cirka pět kilometrů. V roce 2008 odbavilo 3 124 846 cestujících a svoji základnu na něm má národní přepravce Air Malta.


V současné době jsou všechny lety obsluhovány z jednoho terminálu, který byl slavnostně otevřen dne 25. září 1992. Krom domácí společnosti Air Malta na něm mimo jiné působí aerolinky EasyJet, Ryanair, Thomas Cook Airlines, Vueling Airlines, Alitalia, British Airways, Lufthansa, nebo Jettime.


Dopravu z i na letiště zajišťuje autobusová linka 8, která projíždí městy Valletta, Floriana, Marsa, Paola, Tarxien, Ghaxaq a Gudja. Cesta do hlavního města zabere 25 až 30 minut.


Všechny obchody v budově terminálu maltského letiště se zavírají ve 22:00. V příletové části terminálu si můžete vyzvednout předem objednaný automobil od společností Hertz, Dollar Thrifty, Sixt, Avis, First Car Rental, Europcar a Budget.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.