Letiště Londýn City

Datum: 03. 11. 2009

Letiště City se nachází na místě bývalých doků, asi 11 kilometrů na východ od centra města a slouží především cestujícím z londýnské finanční čtvrti. Jedná se o páté nejrušnější letiště Londýna (po Heathrow, Gatwicku, Stanstedu a Lutonu) a 15. nejvytíženější v celém Spojeném království. V roce 2008 odbavilo 3 260 236 cestujících, což znamená 12% nárůst oproti předchozímu roku.


Všechny lety z londýnského letiště City odbavuje jediný terminál, který má k dispozici 22 odbavovacích přepážek plus několik samoodbavovacích zařízení. Na nejmenším z pětice hlavních letišť v Londýně působí mimo jiné společnosti Air France, British Airways, KLM, Lufthansa, Alitalia, VLM Airlines, Scandinavian Airlines System, Swiss Air Lines, nebo Air Southwest.


S centrem Londýna letiště spojuje příměstská vlaková linka Docklands Light Railway (DLR). Vlaky odjíždí každých osm až patnáct minut, přičemž doba jízdy do stanice Canning Town trvá sedm minut. Jednosměrná jízdenka placená v hotovosti vás přijde na čtyři libry.


Při nocování na letišti City máte k dispozici pohodlné sedačky, které se ale nacházejí až za bezpečnostní prohlídkou. Letiště rovněž nabízí bezplatné připojení k internetu prostřednictvím protokolu WiFi. V přízemí terminálu mají své přepážky i autopůjčovny Avis, Europcar a Hertz.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.