Letiště Liverpool John Lennon Airport

Datum: 04. 11. 2009

Letiště pojmenované po světoznámém zpěvákovi a členovi skupiny Beatles leží 12 kilometrů jihovýchodně od centra Liverpoolu. Za rok 2008 odbavilo celkem 5 334 152 cestujících a své základny na něm mají nízkonákladové společnosti EasyJet a Ryanair.


Cestujícím slouží jeden terminál osobní dopravy, ze kterého do světa létá šest standardních a dvě charterové společnosti. Jsou jimi Ryanair, EasyJet, Wizz Air, Aer Arann, Eastern Airways, Flybe, KLM Cityhopper, Onur Air a Thomson Airways.


Z liverpoolského letiště jezdí do centra města hned několik autobusových spojů. Například linka 500 odjíždí každou půlhodinku a v provozu je denně od 6:45 do 23:45. Spoj 501, který zajíždí každých 20 minut až k liverpoolskému nádraží. Do nedalekého Manchesteru zajišťuje autobusovou dopravu společnost Terravision. Cesta trvá zhruba hodinu a za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 6 liber, zpáteční lístek stojí o dvě libry víc.


Nocující cestovatelé se nejlépe prospí ve třetím patře terminálu, kde se nachází pohodlné sedačky. K dispozici mají i modlitebnu a úschovnu zavazadel – ta se zavírá již ve 20:00. Na letišti fungují i pobočky autopůjčoven Alamo, Avis, Budget, Enterprise, Europcar a Hertz.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.