Letiště Lisabon Portela

Datum: 04. 11. 2009

Portugalské letiště Portela leží přibližně sedm kilometrů severně od hradu São Jorge ve městě Lisabon. Jedná se nejen o největší letiště Portugalska, ale zároveň i o jedno z nejdůležitějších v celé Jižní Evropě – svoji hlavní základnu na něm má společnost TAP Portugal. V roce 2007 letiště odbavilo 13 392 059 cestujících.


V současné době lisabonskému letišti slouží dvojice terminálů, z nichž se ten první používá pro lety mezinárodní ten druhý pro pravidelné osobní lety na území Portugalska. Na letišti působí několik desítek leteckých společností, nechybí mezi nimi ani TAP Portugal, White, EasyJet, SATA International, Germanwings, Lufthansa, British Airways, Vueling Airlines či Iberia.


Mezi letištěm a centrem Lisabonu jezdí v 20minutových intervalech autobusová linka CARRIS Nº91. První spoj vyjíždí v 7:45 a poslední pak ve 20:15. Celodenní jízdenku si u řidiče autobusu můžete zakoupit za 3,50 euro.


Terminály lisabonského letiště Portela jsou poměrně chladné, přesto nabízejí odpovídající komfort v podobě laviček, sedaček s opěradly a čistými toaletami. V příletové hale působí autopůjčovny Budget, Europcar, National Alamo, Auto Jardim, Hertz, Sixt a Avis.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.