Letiště Larnaca

Datum: 04. 11. 2009

Mezinárodní letiště Larnaka leží dva kilometry jihozápadně od stejnojmenného města na ostrově Kypr. Největší letiště této ostrovní země v roce 2008 odbavilo 5 500 000 cestujících. Své základny na něm mají letecké společnosti Cyprus Airways a Eurocypria.


Zastaralý terminál doplnil koncem roku 2009 jeden zbrusu nový, což je následek snahy pozvednout letiště do role klíčového přestupního místa na letech mezi Evropou a Středním Východem. V současné době na letiště létá několik desítek společností, mezi nimiž nechybí například Cyprus Airways, Eurocypria Airlines, Aegean Airlines, Monarch Airlines, ČSA, Thomas Cook Airlines, Thomson Airways, nebo British Airways.


Nonstop přepravu do Larnacy nabízejí přímo před terminálem kyperští taxikáři. Za přibližně 7 – 10 euro ve dne a 12 – 15 euro v noci se v taxíku může svézt hned několik osob najednou.


Jak už to u přímořských letišť bývá, má i to v Larnace své mouchy. V tomto případě jimi jsou zapáchající toalety a citelný nedostatek míst k sezení. Na letišti mají své pobočky i autopůjčovny Petsas, Europcar, Astra, Sixt, Avis a Hertz.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.