Letiště Honolulu International Airport

Datum: 04. 11. 2009

Mezinárodní letiště Honolulu leží přibližně pět kilometrů severozápadně od obchodní čtvrti města Oahu. V roce 2007 odbavilo celkem 21 505 855 cestujících, a zařadilo se tak do společnosti nejrušnějších letišť v celých Spojených státech. Svoji základnu na letišti má společnost Hawaiian Airlines.


Cestujícím slouží trojice terminálů, které navzájem propojují autobusy WikiWiki:
  • Commuter Terminal ovládají zejména menší společnosti, které zajišťují dopravu mezi havajskými ostrovy. Jsou jimi třeba Island Air, nebo go!

  • Interisland Terminal je o něco větší a slouží především pro lety do pevninských Spojených států. Jeho hlavním obyvatelem jsou Hawaiian Airlines.

  • Main Overseas Terminal, jak už ze samotného jména vyplývá, slouží pro všechny ostatní mezinárodní lety. Největšími aerolinkami na tomto terminálu tak jsou Japan Airlines, Northwest Airlines, American Airlines, United Airlines, nebo Continental Airlines.


Do centra města z letiště Honolulu zajíždí ve zhruba třicetiminutových intervalech autobusové linky č. 19 a 20. Jednosměrná jízdenka stojí 2,25 dolaru.


V případě čekání na let si můžete odpočinout na lavičkách, kterých je na letiště více než dostatek. K dispozici tak máte ty s opěradly, dřevěné lavičky, popřípadě betonové lavičky nedaleko odbavovacích pultíků.


Nedaleko výdejny zavazadel mají své přepážky i autopůjčovny Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Hertz a National.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.