Letiště Guangzhou – Baiyun

Datum: 03. 11. 2009

Guangzhou Baiyun International Airport je primární letiště tohoto jihočínského města, které se do češtiny překládá jako Kanton. V roce 2008 přepravilo celkem 33 435 472 pasažérů, a stalo se tak druhým nejrušnějším letištěm v pevninské Číně. Svoji základnu na něm má letecká společnost China Southern Airlines.


Všechna letadla míří do světa ze dvou terminálů, které se dále dělí na dvě menší zóny. Mezi nejdůležitější aerolinky na letišti v Guangzhou patří zejména China Southern Airlines, China Eastern Airlines, Hainan Airlines, Shenzen Airlines, Air China, Malaysia Airlines, nebo Xiamen Airlines.


Z letiště jezdí do centra města Guangzhou několik různých autobusových expresů. Ten nejrychlejší je v provozu od 7:00 až do doby posledního letu, přičemž jedna jízda trvá zhruba 45 minut.


Pokud hodláte na kantonském letišti nocovat, připravte se na častá stěhování. Zkušení cestovatelé se v průběhu noci museli z nařízení ochranky stěhovat z místa na místo hned několikrát. Na letišti se v souladu s nařízením místních orgánů nenachází ani jedna autopůjčovna.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.