Letiště Göteborg Landvetter

Datum: 04. 11. 2009

Mezinárodní letiště Landvetter slouží švédskému městu Göteborg a jeho okolí. Od tohoto města přitom leží zhruba 20 kilometrů jihovýchodním směrem. Druhé největší letiště ve Švédsku za rok 2008 odbavilo 4,3 milionu cestujících.


Všechny lety odlétají od jednoho ze dvou terminálů, přičemž jeden z nich je vnitrostátní a druhý mezinárodní. Oba disponují množstvím obchodů, kaváren a restaurací. Na Landvetteru působí několik desítek leteckých společností, mezi ty nejdůležitější patří City Airline, Scandinavian Airlines System, Lufthansa, Welcome Air, Air France, Malmö Aviation, Turkish Airlines, nebo KLM.


Do Göteborgu vás přímo z letiště během 20 minut zavezou pohodlné autobusy společnosti Flygbussarna. Cena jednosměrné jízdenky je stanovena na 80 švédských korun (v přepočtu 200 Kč).


Na göteborském letišti Landvetter mají čekající turisté k dispozici lavičky, připravit by se však měli na poměrné chladno. Poblíž parkovacích ploch navíc sídlí čtveřice autopůjčoven – Avis, Budget, Europcar a Hertz.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.