Letiště Glasgow

Datum: 04. 11. 2009

Glasgowské mezinárodní letiště leží jedenáct kilometrů na západ od centra města. Druhé největší letiště v Skotsku a osmé nejrušnější v celém Spojeném království v roce 2008 odbavilo celkem 8 178 891 cestujících.


Letišti slouží jeden jediný terminál, který je rozdělen na tři zóny – West (slouží pro mezinárodní lety), Central (vnitrostátní doprava) a East (nízkonákladové aerolinky a lety do Irska a Severního Irska). Krom společností Loganair, EasyJet a Flyglobespan, které mají na glasgowském letišti základnu, zde působí rovněž aerolinky Flybe, British Airways, Pakistan International Airlines, nebo BMI Regional.


Časté dopravní spojení mezi letištěm a centrem Glasgow zajišťuje autobusová linka 500, známá jako Glasgow Flyer Airport Express. Doba jízdy se pohybuje mezi 15 a 25 minutami, přičemž jednosměrná jízdenka stojí 4,20 liber a zpáteční 6,20 liber.


Nocující pasažéři si mohou odpočinout na sedačkách bez opěrátek, ze spaní je mohou vyrušit častá hlášení rozhlasu a neobvykle časté zkoušky požárního poplachu. Na letišti působí i autopůjčovny Hertz, Avis, Europcar, National, Alamo, Enterprise a Budget.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.