Letiště Edinburgh

Datum: 04. 11. 2009

Letiště Edinburgh leží devět kilometrů na západ od centra města, hned vedle dálnice M8. S devíti miliony odbavenými cestujícími za rok 2008 se jedná o největší letiště ve Skotsku a sedmé nejrušnější v celé Velké Británii. Své základny na něm mají letecké společnosti EasyJet, Flyglobespan a Ryanair.


Všechny lety jsou odbavovány z jediného terminálu z roku 1977, který byl nedávno rekonstruován a rozšířen o příletovou halu. Mezi největší aerolinky na tomto letišti se řadí zejména Flyglobespan, Ryanair, EasyJet, Jet2.com, BMI Regional, Iberworld, Norwegian Air Shuttle, bmibaby a British Airways.


Mezi letištěm a zastávkou Waverley Bridge v centru Edinburghu jezdí v průběhu dne každých 10 minut autobusová linka Airlink 100. Cesta trvá asi 25 minut a jednosměrná jízdenka stojí 3,50 libry; zpáteční šest liber. Noční linka N22 jezdí každou půlhodinu za jednotnou sazbu 3 libry.


V terminálu edinburského letiště mají cestující k dispozici gauče bez opěradel, internetové kiosky a nonstop otevřenou kavárnu. Své služby jim zde nabízí i autopůjčovny Alamo, Europcar, National, Avis, Budget, Enterprise, Hertz, Dollar a Thrifty.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.