Letiště Dallas/Fort Worth International Airport

Datum: 04. 11. 2009

Mezinárodní letiště Dallas/Fort Worth leží přímo mezi těmito dvěma městy, přičemž je nejrušnějším vzdušným přístavem v celém americkém státu Texas. Sedmé nejrušnější letiště na světě odbavilo v roce 2007 téměř 60 milionů cestujících, na čemž mají hlavní podíl letecké společnosti American Airlines a American Eagle, které na něm mají své hlavní základny.


Veškeré lety jsou odbavovány na jednom z pětice terminálů:
  • Terminály A a C slouží výhradně společnosti American Airlines, která z něho provozuje lety do desítek destinací napříč Spojenými státy.

  • Hlavním nájemcem Terminálu B jsou aerolinky American Eagle, krom kterých odsud létají i letadla United Airlines, nebo United Express.

  • Na mezinárodním Terminálu D působí například společnosti Lufthansa, American Airlines, Sun Country Airlines, nebo British Airways.

  • Terminál E používá zejména Delta Air Lines spolu se svými dceřinými společnostmi, a dále pak US Airways či Continental Airlines.


Dallas, Fort Worth a letiště navzájem propojuje vlakový Trinity Railway Express (TRE). Vlaky jezdí v pravidelných intervalech od pondělí až do soboty, přičemž jednosměrná jízdenka stojí v závislosti na cílové destinaci 1,50 – 2,50 dolarů. Jízda taxíkem do centrální oblasti Dallasu a Fort Worthu stojí přibližně 43 dolarů.


Zdá se, že na tomto letišti je personál na nocující pasažéry zvyklý, neboť jim sám nabízí skládací lůžka. O ty je možné požádat personál letiště, které je jinak samozřejmě vybaveno čalouněnými sedačkami a gauči.Poblíž jižního vchodu na letiště sídlí i následujících devět autopůjčoven – Alamo, Avis, Budget, Dollar, Enterprise, E-Z Rent-A-Car, Hertz, National a Thrifty

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.