Letiště Cork

Datum: 03. 11. 2009

Letiště v Corku patří spolu s těmi v Dublinu a Shannonu mezi nejdůležitější trojici irských aerodromů. Nachází se v oblasti známé jako Farmers Cross, ležící asi šest a půl kilometru jižně od Cork City. Letiště, na kterém mají své základny společnosti Ryanair a Aer Arann, v roce 2008 odbavilo 3,25 milionu cestujících.


Cestujícím slouží jeden dvoupodlažní terminál, v jehož přízemí se nachází příletová hala – ta odletová pak je v patře prvním. Pravidelné lety z letiště Cork poskytují aerolinky Aer Arann, Aer Lingus, Air Southwest, bmibaby, Jet2.com, Ryanair a Wizz Air.


Cenově nejvýhodnější spojení s centrem města Cork zajišťuje autobusová společnost Bus Éireann. Do centra města jede autobus přibližně 25 minut, přičemž jednosměrná jízdenka pro dospělého stojí 4,50 euro, děti jezdí za 3 eura.


Nedávno zrekonstruovaný terminál letiště je v noci poměrně nudný, neboť všechny obchody večer zavírají. V příletové hale si můžete vypůjčit osobní automobil od společností Avis, Budget, Hertz, 353 Car Rental, nebo National Alamo.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.