Letiště Cleveland Hopkins International Airport

Datum: 04. 11. 2009

Mezinárodní letiště Hopkins leží 14 kilometrů jihozápadně od centra města Cleveland v Ohiu. Největší letiště v tomto americkém státě za rok 2008 odbavilo 11 106 194 pasažérů, tedy asi o tři procenta lidí méně než v roce minulém. Své základny na něm mají společnosti Continental Airlines, ExpressJet, Chautauqua a CommutAir.


Všichni cestující jsou odbavováni v jedné ze čtyř hal, které se značí písmeny A až D. Mezi nejdůležitější aerolinky na clevelandském letišti patří Continental Airlines, Continental Express, Continental Connection, Southwest Airlines, USA3000 Airlines, American Eagle, nebo US Airways.


Dopravní spojení mezi letištěm Cleveland a centrem tohoto města zajišťuje mimo jiné společnost RTA. Červená linka městské nadzemky vás do stanice Tower City Station odveze zhruba za 30 minut, vlaky vyjíždí každých zhruba 15 minut. Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 2,25 dolaru.


Na clevelandském letišti je sice zima, ale na oplátku potěší čisté toalety a pohodlné kožené gauče v hlavní hale. Občerstvit se můžete v pobočce Burger Kinga, jež je otevřena 24 hodin denně. Přímo na letišti působí pobočky autopůjčoven Alamo, Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Hertz, National a Thrifty.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.