Letiště Charlotte Douglas International Airport

Datum: 04. 11. 2009

Mezinárodní letiště Douglas leží ve městě Charlotte ve státě Severní Karolína. V roce 2008 se s téměř 35 miliony odbavených pasažérů zařadilo na osmé místo žebříčku nejrušnějších letišť ve Spojených státech amerických. Jednu ze svých základen zde má letecká společnost US Airways.


Veškerý provoz se soustřeďuje do hal označených písmeny A – E, v nichž působí několik desítek společností. Těmi nejvíce zastoupenými jsou US Airways, US Airways Express, Republic Airlines, PSA Airlines, Mesa Airlines, Piedmont Airlines, Delta Connection či JetBlue Airways.


Autobusové spojení mezi halou D a hlavním nádražím v centru města Charlotte zajišťuje společnost CATS. Spoje odjíždí sedm dní v týdnu každých 20 – 30 minut, přičemž cesta vám v závislosti na hustotě silničního provozu zabere asi 20 minut. Jednosměrná jízdenka vás vyjde na 1,50 dolaru.


Na poměrně chladném letišti mají čekající pasažéři k dispozici dřevěné židle nedaleko gatů a o něco méně pohodlné sedačky v oblasti check-inu. V přízemí letiště u výdeje zavazadel mají své pobočky autopůjčovny Alamo, Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Hertz, National a Thrifty.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.