Letiště Bukurešť Henri Coandă

Datum: 04. 11. 2009

Bukurešťské mezinárodní letiště Henriho Coandy leží 16,5 kilometru na severozápad od hlavního města Rumunska. Své jméno získalo po rumunském průkopníkovi v oblasti aviatiky, který sestavil první proudové letadlo na světě. Letiště v roce 2008 odbavilo 5 064 230 cestujících a svoji základnu na něm má společnost TAROM.


Letiště se skládá z jednoho terminálu, který je rozdělen na trojici hal. První je určena pro mezinárodní odlety, druhá pro mezinárodní přílety a třetí slouží vnitrostátní dopravě. Mezi největší přepravce na letišti patří národní TAROM, Lufthansa, EasyJet, ČSA, British Airways, Carpatair, nebo Swiss.


Do centra města a zpět na letiště turisty vozí autobusová linka 783. Spoje jezdí každých 15 – 30 minut, a to od 5:30 až do 23:00. Jedna jízda trvá zhruba hodinu a za zpáteční jízdenku zaplatíte 7 leva (v přepočtu asi 42 Kč).


V případě potřeby se nemusíte bát zůstat na letišti přes noc – k dispozici budete mít vcelku čisté toalety a sedačky. V příletové hale mezinárodního terminálu mají své přepážky autopůjčovny Avis, Bavaria, Budget, Direct, D&V, Hertz, Rodna, Sixt a Touring.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.