Letiště Bristol

Datum: 03. 11. 2009

Mezinárodní letiště Bristol se nachází v katastru obce Lulsgate Bottom v jihozápadní Anglii. Deváté největší letiště ve Velké Británii v roce 2008 odbavilo 6 267 114 cestujících, přičemž naprostá většina z nich letěla s nízkonákladovou či charterovou společností.


Cestujícím slouží jeden dvoupodlažní terminálpřízemí slouží pro mezinárodní i vnitrostátní přílety, kdežto veškeré odlety jsou odbavovány z prvního patra budovy. Své základny na letišti mají společnosti EasyJet, Ryanair, Thomson Airways, Thomas Cook Airlines a Viking Airlines. Krom nich na letišti působí ještě třeba Air Southwest, Ostfriesische Lufttransport, nebo Flybe.


Rychlé a cenově výhodné spojení s centrem Bristolu vám nabídne autobusový expres Bristol International Flyer. Autobusy linek 330 a 331 jezdí dle jízdního řádu denně od 2:45 do 00:45, doba jízdy činí asi 30 minut. Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte dle cílové stanice 6 nebo 7 liber, mnohem výhodnější zpáteční jízdné pak stojí 9 liber.


Hlučné, ale zároveň nudné letiště čekajícím turistům nabízí pohodlné sedačky a kiosky s připojením k internetu. Přepážky má na letišti čtveřice autopůjčoven – Avis, Europcar, Hertz a National.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.