Letiště Birmingham

Datum: 03. 11. 2009

Mezinárodní letiště Birmingham leží deset kilometrů jihovýchodně od centra tohoto města ležícím v regionu West Midlands. V roce 2008 odbavilo 9 627 589 cestujících, a zařadilo se tak mezi nejrušnější letiště v celé Velké Británii. Své hlavní základny na něm mají letecké společnosti Ryanair, bmibaby, Flybe a Monarch Airlines.


Birminghamskému letišti slouží dvojice terminálů, přičemž ten druhý využívají výhradně společnosti Ryanair a Flybe. Mezi další významné společnosti působící na tomto letišti patří Thomson Airways a Thomas Cook Airlines se svými chartery a Monarch Airlines, Bmibaby a Lufthansa.


Zřejmě nejlevnějším způsobem, jak se dopravit do centra Birminghamu, jsou autobusy National Express West Midlands. Linky 58, 900 a 966/966A jezdí denně každou půlhodinu. Ceny jízdenek jsou pohyblivé, avšak v průměru činí asi 1,70 libry.


Při nocování na birminghamském letišti máte k dispozici čalouněné sedačky a poměrně přívětivý personál. Na letišti mají své přepážky i autopůjčovny Avis, Budget, Enterprise, Europcar, Hertz a National and Alamo.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.