Letiště Belfast

Datum: 03. 11. 2009

Mezinárodní letiště Belfast leží přibližně 21 kilometrů na sever od centra města. Často se rovněž užívá název Aldergrove Airport – to podle jména obce, které leží bezprostředně na západ od letiště. S 5,3 miliony cestujícími se jedná o největší letiště na území Severního Irska.


Terminál belfastského letiště tvoří jediná dvoupatrová budova. V přízemí je umístěna příletová hala, přičemž ta odletová je umístěna o jedno patro výš. Pravidelné linky z letiště Belfast provozuje celkem sedm leteckých společností: Aer Lingus, bmibaby, Continental Airlines, EasyJet, Flyglobespan, Jet2.com a Manx2.


Každých 15 minut od letiště odjíždí autobusový Airport Express 300, který vás doveze až do centra Belfastu. Jedna jízda trvá v závislosti na hustotě dopravního provozu 30 – 40 minut, přičemž jednosměrná jízdenka vás vyjde na 7 liber; zpáteční stojí 10 liber.


Na tichém, ale zároveň nudném letišti jsou nocujícím cestujícím k dispozici čalouněné lavičky a dětský koutek. V příletové hale letiště působí i autopůjčovny Avis, Budget, Europcar, Hertz a National Car Rental.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.