• Levné letenky >
  • Letenky do 10000,- Navštivte vinné sklepy v Portu

Letenky do 10000,- Navštivte vinné sklepy v Portu

Datum: 08. 09. 2015

Nejen milovníci kvalitních vín touží po ochutnávce pravého Portského vína, využijte naší úžasné nabídky, do Porta letecky za příjemné ceny!
Křivolaké a úzké uličky města jsou přímo stvořené pro vaše každodenní procházky s vašimi přáteli, dřevěné lodě plující se sudy vína na palubě vás zavedou do dávné historie. Naskytne se vám zvláštní atmosféra, kterou budete hltat plnými doušky.
Pohled na toto skvostné město vás nadchne, domy naskládané na protějším svahu vám budou připadat kouzelné.
Již na první pohled uznáte, že Porto je opravdovým uměleckým dílem. K občerstvení se nechte zlákat místním celosvětově známým fastfoodem, který se však svým honosným interiérem liší od těch, které jste dosud navštívili. Typická architektura vás bude bavit, rozhodně nevynechejte vlakové nádraží s modrobílou mozaikou z keramických dlaždic, která z nádražní haly vytvořila unikátní galerii.
Největší portskou dominantou jsou mosty klenoucí se nad údolím. Eiffelovu věž vám bude připomínat most Ponte de Doma Maria Pia, který je prací Gustava Eiffela.

Jak pijí místní vínko? Nalijí si z lahve do skleničky portské, pak lahev položí na stůl a po jeho desce ji posunou ke společníkovi po levici. Ten musí udělat totéž, rituál trvá do doby, než lahev tímto způsobem neobkrouží stůl a nedostane se k tomu, kdo si naléval první. Porušení téhle dávné tradice prý přináší smůlu.

Udělejte si výlet do půvabného městečka Amarante. V kostele, který se zde nachází, leží světec San Gonzalo. Pověst praví - obejde-li žena zdobný hrob ctihodného dominikána, získá v brzké době ženicha, pokud totéž udělá žena zadaná, otěhotní. Na Gonzalův „plodný“ vliv upozorňuje také typická cukrovinka obce, obří mužská chlouba exhibicionisticky v Amarante číhá všude.
Manuelův dům leží mezi vinicemi, které se velkolepě vzpínají nad Dourem, od Porta jsou vzdáleny přes sto kilometrů, pohodlně se zde dostanete vlakem právě z portského nádraží. Cílovou stanicí je Pinhao.

Nabažili jste se města dosyta? Zapůjčte si kolo a projeďte se po pobřeží naslouchat křiku racků, nebo nastupte do historické tramvaje, v níž se cinká zvonečkem. Impozantní točité schodiště a celý interiér nejkrásnější knihovny na světě nesmíte opomenout, jistě vám připomene školu v Bradavicích, spisovatelka Rowling totiž v Portu žila a právě v patře této nádherné knihovny začínala psát.

Nechte se překvapit přenádhernou scenérií v Portu při západu slunce nad oceánem. Rezervujte si co nejdříve své oblíbené místečko v letadle a užijte si váš let. Nejlevnější letenky do Porta zakupte pohodlně z vašeho domova.
Překrásná dovolená za pár korun, to si nenechte ujít!

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.