Kyjev Boryspil

Datum: 14. 10. 2009
Boryspil je největší a nejdůležitější ukrajinské letiště, které leží 29 kilometrů na východ od Kyjeva. V roce 2008 celkem odbavilo 6 700 000 cestujících, což je o mnoho víc, než dvě další kyjevská letiště – Gostomel a Zhuljany. Své základny na něm mají společnosti Aerosvit Airlines, Ukraine International Airlines a Wizz Air.

Letišti v současné době slouží tři terminály – Terminál A pro vnitrostátní lety, Terminál B pro mezinárodní linky a Terminál C vyhrazený soukromým a VIP letům. Terminály D a E jsou nyní ve fázi výstavby, do užívání by měly být předány v roce 2010, resp. 2012.

Na největším ukrajinském letišti nyní operují mimo jiné společnosti Aerosvit Airlines, Dniproavia, Donbassaero, Ukraine International Airlines, Wizz Air, Wind Rose Aviation, UM Airlines, British Airways, nebo ČSA.

Do centra Kyjeva se můžete dostat i metrem, stanice nejblíže od letiště nese pojmenování Borispilska (Бориспільська). Kyjevská podzemka je v provozu od 6:00 do půlnoci a jednosměrná jízdenka vás přijde na dvě hřivny (pouze 4 Kč).

Boryspil před několika lety díky odpudivému prostředí získal nelichotivé ocenění nejhoršího letiště na světě dle hlasování internetových cestovatelů. Ti se na letišti setkali s podplácením, zimou, hlukem a záchodky bez toaletního papíru. Většinu plastových laviček v příletové hale navíc obsadili kyjevští taxikáři. Na letišti mají své pobočky autopůjčovny Avis, Hertz a Europcar.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.