Krásné Lofoty v úžasné přírodě

Datum: 22. 11. 2015

K největším turistickým lákadlům severního Norska patří zcela určitě Lofotské souostroví. Vydejte se za půlnočním sluncem, největším mořským proudem na světě, horská krajina daleko za polárním kruhem i dávná vikingská historie vás chytne za vaše cestovatelské srdce!
Nádherné přírodní scenérie beroucí dech, zde byla Matka příroda opravdu štědrá. Norská příroda patří k těm nejskvostnějším na světě.
Nedaleko od Bodø se mezi ostrovy Straumen a Straumøya táhne průliv, který je přibližně každých 6 hodin při přílivu a odlivu dějištěm velkého přírodního divadla. Masa vody se tudy řítí rychlostí přes 40 km/h a nárazem o dno a břehy se vytváří dramatický vír nálevkovitého tvaru. Jedná se o největší a nejsilnější mořský proud tohoto typu na světě. Zajímat by vás, rybáře, mohl i doprovodný jev, díky nahromadění velkého množství ryb, na březích stojící rybáři doslova vytahují z vody jednu rybu za druhou. Buďte svědkem tohoto unikátního jevu i vy, užijte si pohled z mostu, který překlenuje úžinu mezi ostrovy.

Navštívit můžete i zajímavé letecké muzeum.
Hodiny ukazují téměř půlnoc, slunce pomalu zapadá, budete žasnout nad touto krásou, najednou se slunce opticky odrazí od třpytivé mořské hladiny a opět stoupá vzhůru. Nenechte si ujít to, co nikde jinde nespatříte.

Lofotské souostroví s hornatou krajinou alpského typu, jehož horské štíty jsou velmi divoké a mnohé stěny dosahují úctyhodných 700 - 900 m n.m. Celý horský systém vrcholí 1 050 m vysokým bodem Svartinndem. Turistické trasy běžně nenajdete, přesto výstupy na ostrovní vrcholy stojí za nádherné výhledy na okolí.
V městečku Å najdete rybářské muzeum a jezero Ågvatnet, jehož břehy jsou skvělým výchozím bodem pro výstup na vyhlídkový hřeben pod vrchol Gjertinden. Přivítá vás úchvatný výhled na kopce, moře i jezero pod vámi.

Neváhejte a rezervujte si včas své letenky, Norsko má rozhodně co nabídnout vždy, proto si i tuto zemi zamilujete.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.