Krach Skyeurope - rady pro cestující

Datum: 02. 09. 2009
[caption id="" align="aligncenter" width="500" caption="Bye bye Skyeurope"]Bye bye Skyeurope[/caption]

Aerolinky Skyeurope ohlásily v pondělí v noci pozastavení provozu, jinými slovy krach kvůli nedostatku finančních prostředků. Skyeurope údajně prodali svým klientům 280 tisíc letenek, které nebudou moci jejich majitelé využít

Jak situaci řešit, pokud patříte mezi postižené klienty Skyeurope?Pokud jste v zahraničí nebo vás naopak čeká v nejbližších dnech odlet do zahraničí, musíte zvolit náhradní dopravu - buď letecky nebo po zemi - autobusem nebo vlakem. Nicméně například některé vlakové spoje z Chorvatska jsou v těchto dnech vyprodané.

Na pomoc postiženým klientům Skyeurope přispěchali konkureční aerolinky, jmenovitě ČSA, Smartwings, Wizz air a také Ryanair.


  • ČSA nabízí speciální leteku za 1400 czk / 50 EUR jedním směrem, létají z Prahy a mají největší nabídku destinací, v podstatě většinu těch, které měla v nabíce Skyeurope. Více info na csa.cz

  • Smart Wings nabízí speciální tarif pro klienty Skyeurope za 49 EUR jedním směrem na letiště v Římě, Paříži, Valencii a Malaga. Více informací zde.

  • Wizz Air nabízí klientům Skyeurope speciální letenky do destinací Skyeurope z Prahy, Bratislavy a Vídně za 30 EUR jeden směr. Více informací na webu Wizz Air

  • Ryanair nabízí záchranný tarif za 25 EUR jedna cesta (platí jen pro cestující, kteří měli zakoupenou letenku se Skyeurope), nicméně to platí pro odlety z/do Bratislavy. Více informací na webu Ryanairu.


Mám šanci získat peníze zaplacené za letenky Skyeurope?
Sama společnost Skyeurope radí klientům, aby se obrátili na své banky a platby za letenky reklamovali - pokud tedy použili kreditní nebo debetní karty. V případě platby kreditní kartou je šance na vrácení peněz velká, v případě platby debetní kartou existuje malá šance, v případě platby převodem na své peníze zavolejte. Stejně tak se můžete obrátit na svého prodejce letenek, pokud jstě letenky nerezervovali přímo na webu Skyeurope případně na infolince Skyeurope.

* autorem fotografie je Milan Cibulka, Planes.cz

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.