Kingfisher Airlines

Datum: 20. 09. 2009
Kingfisher Airlines se sídlem ve městě Bengalúru jsou největší indické aerolinky. Denně obslouží přes 400 letů, které míří do 78 destinací včetně těch velmi vzdálených. Kingfisher Airlines mají základny na letištích Bengaluru ve městě Bengalúru, bombajském Chhatrapati, hyderabadském Rajiv Gandhi, Indira Gandhi v Dillí a Shivaji International Airport.

Aerolinky byly založeny roku 2005, svůj první let podnikly 9. května téhož roku pronajatým letadlem z Bombaje do Dillí. Kingfisher Airlines vsadily na luxusní a velmi stylový interiér a doposud si udržely velmi vysoký standard služeb. Každý cestující, včetně těch na vnitrostátních linkách, má k dispozici osobní obrazovku a uvítací balíček, který mimo jiné obsahuje propisku, osvěžující kapesníčky a sluchátka k zábavnímu systému. I kvůli tomu je Kingfisher Airlines jednou z pouhých šesti leteckých společností, která se může honosit pětihvězdičkovým hodnocením od prestižní společnosti Skytrax.

Kingfisher Airlines spolu se svojí dceřinou nízkonákladovou leteckou společností Kingfisher Red létá mimo jiné do těchto měst:

  • Bangladéš: Dháka

  • Čína: Hongkong

  • Indie: Hajdarábád, Tirupati, Port Blair, Jorhat, Agartala, North Lakhimpur, Patna, Dillí, Goa, Chandigarh, Kalkata, Bengalúru, Bombaj, Dimapur nebo Čennaj

  • Singapur: Singapore

  • Spojené arabské emiráty: Dubaj

  • Srí Lanka: Colombo

  • Thajsko: Bangkok

  • Velká Británie: Londýn – Heathrow


Velmi mladá letka společnosti Kingfisher Airlines byla k lednu 2009 stará průměrně 2,3 roky a skládala se z těchto letounů:


PočetTyp letadlaKapacita6


ATR 42-500

4827


ATR 72-500

66 - 723


Airbus A319-100

14424


Airbus A320-200

134 - 1808


Airbus A321-200

151 - 1995


Airbus A330-200

217Kingfisher Airlines za dobu své poměrně krátké existence naštěstí neznamenaly jedinou smrtelnou nehodu. Velmi nepříjemná skutečnost se však udála 28. března 2008, kdy letoun ATR 72-500 s 29 lidmi na palubě srazil během vzletového manévru na ranveji psa. Letadlo manévr okamžitě přerušilo a zůstalo stát na ranveji – dva z lidí na palubě se zranili, pes nehodu nepřežil.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.