Katovice

Datum: 28. 04. 2010

Letiště Katovice | © wetwebwork


Mezinárodní letiště Katovice leží v katastru obce Pyrzowice, asi 30 kilometrů severně od samotných Katovic. Jedná se o třetí nejrušnější letiště v Polsku, přičemž na něm fungují zejména nízkonákladové letecké společnosti.

Letiště disponuje dvěma terminály pro osobní dopravu, značenými písmeny A a B a dále pak jedním nákladním terminálem. Jeho ranvej je dlouhá 2 800 metrů a široká 60 metrů, tudíž v Katovicích mohou přistávat obrovské letouny typu Boeing 747 či Boeing 777.

Největší zastoupení mají na katovickém letiště aerolinky Ryanair a Wizzair, které z něho dohromady provozují téměř 30 linek do destinací napříč celou Evropou. Na terminále B pak působí ještě polský LOT, euroLOT a německá Lufthansa.

Z katovického hlavního nádraží jezdí na letiště každou hodinu autobus, který je tou asi nejlevnější variantou. Cesta trvá asi 50 minut. Nocování na čistém letišti by mělo být bezproblémové - obchůdky jsou otevřeny nonstop a jako cestující máte k dispozici sedačky s opěrkami.

V terminálu A pak působí i autopůjčovny Onlinecar Car Rental, Budget Rent a Car, Dollar Rent A Car, Silvercar, GTL, Awos a Jolcar. V budově terminálu B navíc sídlí půjčovna GT MWM CARS.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.