Kamerun – kouzlo Afriky

Datum: 06. 04. 2016

Láká vás vypravit se za dobrodružstvím? Výbornou volbou je Kamerun. Na jednom místě na vás čekají hory, tropická džungle, netknuté pláže či se můžete setkat s gorilami.

Kamerun je země plná kontrastů

Těšit se můžete na setkání s gorilami, šimpanzi, na nebi uvidíte pestrobarevné ptactvo. Setkat se můžete i s kmenem Pygmejů. Vaše cesta začne příletem do Doualy, kde se setkáte s Kamerunskými úředníky a je proto nezbytné mít v pořádku veškeré dokumenty, včetně pasů a víz. Nesmíte zapomenout nechat se naočkovat proti žluté zimnici.

Po projití kontrolou se můžete vydat například do Melongu, kde spatříte krásy květinových zahrad a ovocných plantáží. Cestou narazíte na známé vodopády Ekom, kde se natáčel Tarzan. Zajímavá jsou kráterová jezera Twin Lakes.

Dalším vašim cílem může být Bamenda, výchozí trek pro cestu za horskými jezírky a vodopády. Nedaleko leží Bafut, kde můžete navštívit nejstarší královský palác v zemi. Průvodkyni vám zde bude dělat jedna z králových manželek. Bafut je centrem kmene Tikar. Vystoupat můžete i za gorilami do pralesa, kde je můžete pozorovat. Cesta za nimi není nijak snadná. Je potřeba mít sebou průvodce, kteří gorily vystopují a počítejte s výstupem až na vrcholky hor.

Chcete raději výhled na oceán a pláže? Pak se vypravte do Kribi, které leží na řece Lobě. Po řece se můžete vydat mezi Pygmeje. Nadchnout vás mohou vodopády Lobe, které z výšky 20 metrů padají přímo do Atlantského oceánu.

Hlavním městem Kamerunu je Yaounde, kde naleznete palác prezidenta. Ochutnat můžete také pivo, které vás v parném horku velmi příjemně osvěží. Máte rádi dobrodružství? Vydejte se do hor na západ Kamerunu, kde můžete absolvovat v terénním voze 367 km dlouhý okruh zvaný Ring Road. Je čas pořídit si letenky do Afriky a začít neskutečné dobrodružství.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.