Kam vyrazit za potápěním

Datum: 25. 06. 2016

Mnoho jedinců i rodin vyhledává aktivní dovolenou a rádi se vypraví za potápěním. Přinášíme vám přehled nejaktraktivnějších míst, kam za podmořským světem vyrazit. Jednou z možností je například Bali či malinký ostrovní stát Vanuatu.

Thajsko
Je výborně dostupná a oblíbená destinace, kde si potápěči najdou svůj ráj. Nejčastěji navštěvovaným je ostrov Koh Tao, kde se touží setkat se žraloky. Díky přívalu turistů je tato oblast poměrně zničená. Vyzkoušet můžete potápění na Similánských ostrovech.

Mexiko
V Mexiku je nejoblíbenější destinací pro potápěče ostrov Cozumel. Obklopují ho nádherné útesy i čistá voda. Pod vodou vidíte i do vzdálenosti 200 m. Je zde relativně nízká cena ubytování ve městě San Miguel, kde naleznete i řadu obchodů s potápěčskou výbavou. Můžete se zde potápět v jeskynních systémech.

Havaj
Pro potápěče je Havaj skutečným rájem. Pod hladinou naleznou potápěči nejrůznější útvary sopečného původu. Zahlédnout zde můžete želvy, malé korálové žraloky nebo mořského ježka.

Austrálie
Velký bariérový útes – to je dva tisíce kilometrů korálů a exotických zvířat. Sta tisíce let staré útesy vás doslova uhranou a budete sem rádi vracet. Žije zde patnáct set druhů ryb, stovky druhů korálů, šest ze sedmi mořských želv, desítky druhů žraloků a rejnoků a hlavně gigantický plejtvák myšok, kterého můžete rovněž spatřit na vlastní oči při prozkoumávání podvodní hladiny.

Kuba
Na Kubě se můžete potápět v moři nebo prozkoumávat podvodní hladinu v jeskynních systémech. Za návštěvu stojí jeskyně v Zátoce sviní, Playa Santa Lucia, letovisko Varadero, zátoka Maria da Gorda. Spatřit zde můžete žraloky, barakudy či rejnoky.

Vypravte se do podmořského světa kamkoliv chcete. S levnou letenkou můžete vycestovat ještě dnes.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.