Jetstar

Datum: 20. 09. 2009
Jetstar Airways jsou australské nízkonákladové aerolinky se sídlem v Melbourne. Jejich mateřskou společností je rovněž australský Qantas, který je založil jako odpověď na konkurenční Virgin Blue Airlines. Jetstar provozují regionální, celonárodní, ale i mezinárodní lety – jejich hlavní základnou je melbournské letiště. Mezi její sesterské letecké společnosti patří i Jetstar Asia, Valuair v Singapuru a vietnamský Jetstar Pacific Airlines.

První vnitrostátní let Jetstar podnikl 25. května 2004, na první mezinárodní cestu se jejich letoun vydal v únoru 2005, kdy aerolinky začaly obsluhovat novozélandský Christchurch. Ačkoliv se jedná o nízkonákladovou leteckou společnost, umožňuje Jetstar zvolení sedačky při rezervaci letenky a pro svým pravidelným cestujícím je k dispozici věrnostní program Qantas Frequent Flyer.

Jetstar neposkytuje na svých letech občerstvení zdarma, lze si ho však objednat buď předem, anebo ho zakoupit přímo na palubě. Za příplatek vám aerolinky v průběhu letu zapůjčí i zábavní systém. Na mezinárodních letech je u letounů Airbus A330-200 k dispozici i vyšší třída StarClass, která oproti obyčejné ekonomické třídě nabízí větší, kožené sedačky, systém osobní zábavy, občerstvení zdarma a konečně i navýšený 30kilogramový limit pro odbavované zavazadlo.

Australské aerolinky Jetstar mají ve svém letovém řádu v současné době zapsány tyto destinace:

  • Austrálie: Ballina, Newcastle, Sydney, Darwin, Brisbane, Cairns, Hervey Bay, Gold Coast, Hamilton Island, Mackay, Rockhampton, Sunshine Coast, Townsville, Proserpine, Adelaide, Hobart, Launceston, Melbourne a Perth

  • Indonésie: Bali a Jakarta

  • Japonsko: Ósaka, Tokio

  • Nový Zéland: Auckland, Christchurch, Queenstown a Wellington

  • Singapore: Singapur

  • Thajsko: Bangkok, Phuket

  • USA: Honolulu

  • Vietnam: Ho Či Minovo Město


Letku Jetstar tvoří včetně několika pronajatých letadel následující tyto stroje Airbus:PočetTyp letadlaKapacita34


Airbus A320-200

174 - 1774


Airbus A321-200

210 - 2136


Airbus A330-200

303


Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.