JetBlue Airways

Datum: 19. 09. 2009

JetBlue Airways jsou americké nízkonákladové aerolinky se sídlem v New Yorku. Domácím letištěm pro JetBlue je newyorské mezinárodní letiště Johna F. Kennedyho. Své služby aerolinky zahájily v roce 1999, tedy dva roky před teroristickými útoky na dvojčata Světového obchodního centra. Tyto teroristické útoky JetBlue příliš neuškodily a aerolinky se tak staly jedněmi z mála, které i v tomto těžkém období generovaly zisk. V říjnu 2007 získaly JetBlue posedmé v řadě ocenění za nejlepší vnitrostátní aerolinky v USA.


Své hlavní základny mají JetBlue na šestici letišť: New York - John F. Kennedy, Logan International Airport, Fort Lauderdale-Hollywood International Airport, Long Beach Airport, Orlando International Airport a Washington Dulles International Airport.


Destinace aerolinek JetBlue zahrnují celou řadu měst, především pak těch amerických:
  • Aruba: Oranjestad

  • Bahamy: Nassau

  • Dominikánská republika: Puerto Plata, Santiago de los Caballeros, Santo Domingo

  • Jamajka: Kingston, Montego Bay

  • Kolumbie: Bogotá

  • Mexiko: Cancún

  • Portoriko: Aguadilla, Ponce, San Juan

  • USA: Phoenix, Burbank, Long Beach, Los Angeles, Tampa, Chicago, Baltimore, New York, Houston, Seattle


Letku JetBlue tvoří jen dva typy strojů – 110 Airbusů A320 pro 150 pasažérů a 38 letadel Embraer E-190 pro 100 cestujících.


Letecká společnost JetBlue doposavad naštěstí nezaznamenala žádnou smrtelnou nehodu, nepříjemné incidenty se jí však nevyhýbaly, zejména kvůli sněhovým bouřím. 14. února 2007 tak muselo celé osazenstvo letu z letiště JFK v New Yorku do mexického Cancúnu v letadle čekat téměř devět hodin, než mohli opustit palubu letounu.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.