Jak přepravit letecky jízdní kolo

Datum: 29. 02. 2016

V prvé řadě je důležité zjistit, kolik máte povolenou hmotnost zavazadla v letadle. Po Evropě to nejčastěji bývá 20 kg + 10 kg příruční brašna, kterou si smíte vzít s sebou na palubu, u dálkových letů má každá letecká společnost jiné přepravní podmínky. Jízdní kolo zkuste uplatnit jako sportovní potřebu a vyžádejte si od konkrétní letecké společnosti navýšení váhového limitu bez zvýšení ceny letenky. Kolo zkuste podat i jako zavazadlo běžných limitů nebo nadměrné zavazadlo a vejít se tak do váhových limitů k letence zdarma.
U vybrané společnosti si nechte potvrdit rezervaci místa pro kolo v nákladovém prostoru, avšak řešte to s prodejcem před zaplacením letenky.

Jak připravit kolo na cestu

Kolo přepravujte v přepravní papírové krabici rozložené. Odšroubujte kola a narovnejte řídítka podélně, takto rozložené kolo vložte do krabice a zajistěte proti kymácení. Všechny volně uložené díly obalte výstelkami a stahovacími plastovými pásky. Krabici uvnitř ještě podlepte v místech otvorů pro ruce, a zbytečné není ani oblepit krabici textilní kobercovou páskou, která ochrání rohy a boky krabice proti prodření. Kolo je možné přepravit také v látkovém futrálu, který musí být lehký, pevný a skladný a pro kolo je nutná důkladná demontáž a jeho zabezpečení.

Rozeberte a složte kolo několikrát nanečisto ještě předtím, než se s kolem vydáte do letadla. Pokud letíte do nějaké destinace s přestupem, nechte si kolo odbavit vždy jen na jeden let a pak si ho vyzvedněte a podejte k novému odbavení.

Na cestování s kolem do zahraničí si zabalte kromě vhodného oblečení a vybavení na kolo i nářadí - imbusy, náhradní duše, lepení, apod., ale přibalte je do krabice s kolem, s imbusy v příručním zavazadle vás na palubu po letištní kontrole určitě nepustí!

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.