Istanbul Atatürk

Datum: 19. 09. 2009

Mezinárodní letiště Atatürk je hlavním letištěm tureckého Istanbulu a leží 15 kilometrů na jihozápad od centra města. Je pojmenováno po prvním tureckém prezidentovi Mustafovi Kemal Atatürkovi a v roce 2008 odbavilo 26 milionů cestujících.


Letiště je rozděleno do tří terminálů – A (slouží pro mezinárodní lety), B (pro vnitrostátní lety) a C (nákladní doprava). Mezi dominantní přepravce působící na tomto letišti patří Turkish Airlines, Onur Air, Germania, Donbassaero, Blue Wings, AtlasJet, ale i Alitalia, Lufthansa a British Airways.


Při cestě do centra Istanbul vás nejlevněji vyjde metro, za jehož jednosměrnou jízdenku zaplatíte pouze 1,30 tureckých lir (v přepočtu 15 Kč). Taxi vás bude stát v závislosti na cílové lokalitě 10 až 40 dolarů (200 až 800 Kč). Mezi půlnocí a šestou hodinou ranní je navíc nutné k sazbě připočíst 50 %.


Mezi poskytované služby na letišti patří i zapůjčení automobilu – přímo v terminálu najdete přepážky firem Airport VIP, Alamo-Esengül, Avias, Avis, Budget, Decar, EuroPark, Europcar, Hertz, Nationel-Alama, PrimeVale, Sixt, Ülger a World.


Nocovat na letišti můžete třeba na sedačkách, přibalte si ale s sebou špunty do uší, neboť celou noc vás budou rušit hlášení rozhlasu a hlasití uklízeči. Jídlo si můžete zakoupit v fast-food restauracích, které jsou poměrně drahé.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.