Hrad, který zdobí Drákulův kraj

Datum: 27. 03. 2016

Z dálky tajemně vyčnívající vížky hradu, jež je obehnán hlubokým příkopem nalákají na prohlídku každého turistu. Hrad Corvin najdeme ve městě Hunedoara v Rumunsku.
K hradu Corvin se váže bohatá historie dlouhá více než šest století, o níž se částečně dozvíte z expozice uvnitř. Nejen, že je skvělým turistickým lákadlem, slouží také jako krásná, filmová a pohádková kulisa.
Uvnitř hradu se nachází několik desítek komnat a řada točitých schodišť. Je obehnán 30 metrů hlubokým příkopem a jediným možným přístupem je brána na konci dřevěného mostu, který podpírají dlouhé kamenné pilíře.
Dávná historie hradu je úzce spojena s rodem Hunayady, z něhož pocházel například uherský král Matyáš I. Korvín. Ke hradu Corvin náleží také hradní kaple. Celý hradní komplex je zasazen do malebné, zelené krajiny známého Drákulova kraje.

Hrad Bran

Hrad stojí na kopci obklopen stromy poblíž obce Bran na dávné hranici mezi Transylvánií a Valašskem. Na vlastní oči se můžete přesvědčit, že onen strašidelný hrad z Bramova románu se poněkud liší od knižního popisu. Nicméně se i přesto jedná o velmi hojně navštěvovanou historickou pevnost. Ovšem skutečný „Drákulův hrad“, dnes už spíše ruina, se nachází poněkud jinde, leží hlouběji v pohoří Fagaraš. Pro spoustu turistů je Poienari nepříliš atraktivní památkou. Jedinou přístupovou cestou je zdolání 1400 strmých skalních schodů, ale za tou skvělou, strašidelnou atmosférou se sem vyplatí vydat!

Vydejte se letecky za historickými stavbami do Rumunska. Letenky za skvělé ceny rezervujte také online a s dostatečným předstihem a ušetřete spoustu peněz!

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.