Houston George Bush Intercontinental Airport

Datum: 11. 10. 2009
Mezikontinentální letiště George Bushe leží v americkém Houstonu, zhruba 32 kilometrů od centra města. Jedná se o druhé největší letiště ve státě Texas, přičemž to vůbec nejrušnější se nachází v Dallasu. V roce 2008 letiště odbavilo 43 176 78 pasažérů, svoji základnu na něm mají Continental Airlines.

Houstonskému letišti slouží pětice terminálů:

  • Od Terminálu A míří letadla do Kanady a do vnitrozemí (mimo letů Continental Airlines)

  • Terminál B slouží aerolinkám Continental Express

  • Terminál C využívají ke svým letům po USA a do Kanady aerolinky Continental Airlines

  • Terminál D se používá ke všem mezistátním letům mimo těch od společnosti Continental Airlines

  • Terminál E je určen pro zahraniční a některé vnitrozemní lety Continental Airlines


Mezi nejvíce zastoupené aerolinky na houstonském letišti patří Continental Airlines včetně svých dceřiných společností, TACA, Singapore Airlines, British Airways, United Airlines, Delta Air Lines, American Airlines, nebo US Airways.

Do centra města i zpět na letiště se nejrychleji dostanete autobusy Metro’s Airport Direct, které vypravuje městský dopravní podnik. Autobusy jezdí denně v půlhodinových intervalech od 5:30 do 8:00 ve směru na letiště a od 6:10 do 8:40 ve směru do centra. Jedna jízda trvá půl hodiny, přičemž jednosměrná jízdenka stojí 15 dolarů.

Letiště je díky své velikosti poměrně hlučné, přespat však můžete na sedačkách poblíž odbavovacích přepážek. Své služby přímo na letišti nabízí i devatero autopůjčoven: Advantage Rent A Car, Alamo, Avis, Budget, Dollar Car Rental, Enterprise, Hertz, National a Thrifty Car Rental.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.