Hong Kong Express Airways

Datum: 20. 09. 2009
Hong Kong Express Airways provozují pravidelnou leteckou dopravu do pěti měst v Číně a do několika dalších destinací v zahraničí. Svoji hlavní základnu mají na letišti Hong Kong International Airport. Krom klasické letadlové dopravy provozují pod obchodním jménem HeliHongKong i dopravu pěti vrtulníky Sikorsky S76C+.

Aerolinky Hong Kong Express Airways založila v roce 1996 mateřská firma HeliHongKong, kterou v té době vlastnil magnát z poloostrova - Macao Stanley Ho. V roce 2005 pak hongkongská letecká společnost obdržela povolení k pravidelným letům do pěti čínských měst: Kanton, Hangzhou, Čchung-čching, Nanking a Ningbo. Od 23. ledna 2008 mohou Hong Kong Express Airways létat i do Šanghaje.

Hong Kong Express Airways pro své pravidelné cestující provozují věrnostní program Fortune Wings Club. V květnu 2009 aerolinky létaly do těchto destinací ve východní a jihovýchodní Asii:

  • Čína: Peking, Guiyang, Hangzhou, Harbin, Hongkong, Kunming, Nanning, Sanya a Šanghaj

  • Filipíny: Manila

  • Indonésie: Denpasar

  • Japonsko: Okinawa a Sapporo

  • Thajsko: Bangkok

  • Tchaj-wan: Tchaj-pej


Flotila letadel aerolinek Hong Kong Express Airways se skládá z pěti strojů Boeing 737-800. Donedávna mezi nimi nechyběly ani čtyři stroje Embraer 170 pronajaté od společnosti GE Commercial Aviation Services, časem však přestaly vyhovovat kvůli své malé kapacitě. V několika příštích letech by zástupci společnosti chtěli flotilu v souvislosti s rozšířením destinací doplnit.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.