Hong Kong

Datum: 14. 10. 2009
Hongkongské primární letiště je známé i pod hovorovým názvem Chek Lap Kok – to podle ostrova, na kterém leží. Bylo otevřeno v roce 1998 a za deset let své existence dokázalo posbírat již sedm výročních cen Skytrax World Airport Awards pro nejlepší letiště světa. Za rok 2008 prošlo letištěm přes 48,5 milionu cestujících.

Osobní dopravě v Hong Kongu slouží dvojice terminálů, z nichž ten s označením jedna byl svého času největší terminál na světě. V současné době na letišti působí i aerolinky Cathay Pacific, Hong Kong Express Airways, Hong Kong Airlines, Dragonair, China Southern Airlines, China Eastern Airlines, nebo United Airlines.

Nejjednodušším způsobem cesty do centra města jsou rychlovlaky Airport Express, s nimiž jízda trvá jenom 23 minut. Cena jednosměrné jízdenky se v přepočtu pohybuje mezi 135 Kč a 230 Kč. Vlaky odjíždí ve dvanáctiminutových intervalech mezi 5:58 a 0:48.

Letiště v Hong Kongu patří z hlediska vybavenosti k těm nejlepším. Turisté, včetně těch nocujících, zde mají k dispozici nonstop kavárnu a bufet, WiFi připojení, čisté toalety a sprchy, nebo masážní křesla.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.