Heraklion

Datum: 11. 10. 2009
Mezinárodní letiště Nikose Kazantzakise leží na ostrově Kréta, asi 5 kilometrů od města Heraklion. Druhé nejrušnější letiště Řecka dostalo jméno po známém filozofovi a spisovateli. V roce 2007 letiště odbavilo necelých 5,5 milionů pasažérů.

Zajímavostí tohoto letiště je fakt, že je zakázáno pořizovat fotky či video jeho ranveje. To proto, že se přímo na letišti nachází základna řeckého vojenského letectva. Hlavní letiště ostrova Kréta obsluhuje zejména oblasti Heraklion, Aghios, Nikolaos, Malia, Hersonissos a Stalida.

Nejvíce zastoupenými aerolinkami na letišti jsou Air Berlin, Condor Airlines, Eurocypria Airlines, Thomas Cook Airlines, Thomson Airways, TUIfly, Sky Express, nebo Hamburg International.

Do města Heraklion se nejpohodlněji svezete taxíky, které jsou na Krétě poměrně levné. Za cestu zaplatíte zhruba 10 euro. V budově terminálu jsou nocujícím k dispozici plastové sedačky. Ze spánku je pak mohou vyrušovat častá hlášení rozhlasu.

Přímo na letiště mají své pobočky autopůjčovny Avis, Eurodollar, Holiday Auto Panas, Hertz, Motorklub Sigma, Motorsport, Travel Star, Reliable – Status, Tourent, Eurocarter, National, Sixt a Budget.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.