Helsinky Vantaa

Datum: 11. 10. 2009
Helsinské letiště Vantaa, největší a nejdůležitější v celém Finsku, leží zhruba 17 kilometrů na sever od centra města. Letiště, které v roce 2008 přepravilo téměř třináct a půl milionu cestujících, je hlavní základnou aerolinek Finnair, Blue1, Air Finland a Finncomm Airlines. Z letiště létají pravidelné linky do destinací v Evropě, Asii i v Americe.

Osobní dopravě jsou vyhrazeny hned dva terminály, na kterých operuje bezmála třicítka leteckých společností, mimo jiné:

  • Terminal 1: Blue1, Lufthansa, Scandinavian Airlines

  • Terminal 2: Finnair, Air Berlin, ČSA, Finncomm Airlines, nebo British Airways


Do centra města se můžete svézt autobusovou linkou č. 615, která vás tam v závislosti na denní době doveze za 30 až 45 minut. Rychlejší, ale také dražší variantou, jsou autobusy společnosti Finnair.

Nocležníky na helsinském letišti Vantaa potěšily vcelku čisté toalety a čalouněné lavičky ve druhém patře. Stěžovali si však na nedostatek míst k sezení. Na letišti působí i několik autopůjčoven, jmenovitě se jedná o Avis, Budget, Europcar, Hertz a Sixt.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.