Gruzie a její tajemství

Datum: 12. 04. 2016

Starobylá Kolchida se rozkládala na východním pobřeží Černého moře. Uplynula řádka let a přes dějiny se převalila řada vln. Dnes se Gruzie vzpamatovává z minulého režimu a vláda se snaží přilákat co nejvíce turistů. Vyrostla celá řada nových hotelů, byla vybudována nová infrastruktura.

Černomořské pobřeží patří ze severní části Abcházii a jih Adžárii, která je méně separovanou oblastí. Abcházie nabízí známá letoviska jako Suchumi a Picundo, ale cesta zde je poměrně složitá, je potřeba celá řada povolení. Adžárie je součástí Gruzie a můžete se zde vypravit kdykoliv.

Metropolí je Batumi, do kterého zamíří tisíce turistů ročně. Lákají je zde nové, moderní hotely a pěkné pláže Černého moře. Je zde velmi populární ubytování v soukromí, kdy přijedete na vlastní pěst a zaberete si ubytování u soukromých osob, za levné peníze máte k ubytování i jídlo, což je velmi výhodné. Příjemné prostředí umožní také spánek ve stanu.

Gruzie nabízí mnohá lákadla
Ne každý se přijede povalovat na pláž. Najdete zde Kavkaz, řadu přírodních parků, kláštery a pevnosti nebo starobylé skalní město Upilistsikh, které je naprostým unikátem. Pláže se začínají rozkládat již pět kilometrů od Turecké hranice a zcela nekončí. Najdete je i mimo letoviska.

Poslední místo, kde se můžete osvěžit u moře je malá vesnička Anaklia na abchazské hranici-nehranici, která je střežena ruskými mírovými sbory, které sídlí za mostem u řeky Engury. Kolem Černého moře se rozkládají Rumunsko, Bulharsko, ze severu Ukrajina, Rusko, na východě Gruzie, z jihu Turecko. Jeho plocha je 461 000 km2 a hloubka je 2210 m. Vlévají se do něj Dunaj, Dněstr, Dněpr a Don.

Gruzie je země plná tajemství, jistě se vám zde bude líbit. Už máte zakoupené zpáteční letenky do Gruzie?

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.