Girona Costa Brava

Datum: 11. 10. 2009
Letiště Girona – Costa Brava leží přibližně 12,5 kilometrů jihozápadně od centra tohoto katalánského města. Leží pouhých 92 kilometrů na sever od letiště v Barceloně, a tak bývá využíván jen jako levnější varianta nízkonákladových a charterových dopravců. V roce 2008 odbavilo celkem 5 507 000 cestujících.

Pro osobní dopravu je vyhrazen jen jeden, dvoupatrový terminál. Ten využívá jen sedm leteckých přepravců, z nichž nejvíce zastoupený Ryanair z něj létá do několika desítek destinací v Evropě a Severní Africe. Zbylými aerolinkami jsou Ándalus Líneas Aéreas, Jetairfly, Star1 Airlines, Thomas Cook Airlines, Thomson Airways a transavia.com.

Do centra Girony zajíždí v hodinových intervalech autobusy společnosti Barcelona Bus – ve směru na letiště se můžete svézt od 4:00 do půlnoci, opačným směrem od 4:30 do 0:30. Jedna jízda trvá zhruba 25 minut. K dispozici je i autobusové spojení do Andorry, Barcelony, Granollers, Le Boulou, Lleidy a Costa Brave.

Při nocování na terminále v Gironě vám nejspíše budou dělat společnost bezdomovci a dotěrný hmyz. Rovněž se připravte na špínu, ulehnout můžete na lavičky bez opěradel. Své pobočky v budově terminálu mají autopůjčovny Atesa, AurigaCrown, Avis, Europcar, Goldcar Rental a Hertz.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.