Frankfurt

Datum: 19. 09. 2009

Frankfurt am Main Airport je největší letiště v Německu a třetí nejrušnější v celé Evropě. Z Frankfurtu se dostanete do destinací po celém světě, letiště však slouží i jako přestupní místo pro celou oblast.


Letiště je rozděleno do dvou terminálů označovaných číslovkami 1 a 2, které se dále dělí do několika sekcí. Terminál 1A slouží téměř výhradně německému národnímu dopravci Lufthansa, který zde má své zázemí. Dalšími důležitými dopravci na letišti jsou Air Berlin, TUIfly, Condor, United Airlines, Air Canada, XL Airways Germany, SAS a Eurowings.


Do centra Frankfurtu se z letiště dostanete S-Bahnem (rychlé vlaky), autobusy (Linka 61 do stanice Frankfurt Südbahnhof) nebo taxíkem, což je ta nejdražší varianta. Letiště ve Frankfurtu je poměrně výhodné i pro občany z České republiky, čehož využívá Student Agency, která do tohoto německého města provozuje autobusové linky. Za jednosměrnou flexi jízdenku z Prahy zaplatíte 1 450 Kč, výhodnější zpáteční stojí jen 2 350 Kč.


Vypůjčit auto si můžete v obou terminálech, neboť své zastoupení tam má hned několik společností – konkrétně Budget, Europcar, Hertz, National Car Rental – v prvním terminálu navíc ještě AV Avis a ve druhém pak Sixt.


Přespávání na letišti ve Frankfurtu má hned několik kladů: nonstop bar, množství čalouněných sedaček, k dispozici jsou i internetové kiosky a úschovna zavazadel – mezi negativa pak patří hlasitá informační tabule.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.