Flydubai

Datum: 20. 09. 2009
Flydubai je velmi mladá a nízkonákladová letecká společnost se sídlem ve Spojených arabských emirátech. Krom cenově dostupných letenek nabízí i ubytování, cestovní pojištění, pronájem aut či zajištění víz potřebných pro vstup na území státu. Flydubai létá z modernizovaného druhého terminálu letiště Dubai International.

Flydubai byly založeny 19. března 2008 Ahmedem bin Saeed Al Maktoumem, ředitelem letecké společnosti Emirates. Ačkoliv Flydubai není nijak propojená s aerolinkami Emirates, ta je finančně velmi výrazně podpořila a umožnila jim tak vstoupit na trh. Letadla této mladé saúdskoarabské společnosti do vzduchu poprvé vzlétla 1. června 2009.

Vzhledem k tomu, že se jedná o nízkonákladovou leteckou společnost, občerstvení na palubě není poskytováno zdarma. Na palubě každého letu si však pasažér může zakoupit lehký snack, ale i alkoholické a nealkoholické nápoje. U letů nad dvě a půl hodiny jsou navíc k dispozici teplá jídla.

V červenci 2009 zahrnoval letový řád Flydubai tyto destinace:

  • Egypt: Alexandrie

  • Jordánsko: Ammán

  • Libanon: Bejrút

  • Spojené arabské emiráty: Dubaj

  • Sýrie: Aleppo a Damašek


Flotilu letadel tvoří čtyři stroje Boeing 737-800 pro 189 cestujících – dalších 50 letounů stejného typu bude Flydubai dodáno v nejbližších několika letech.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.