EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg

Datum: 11. 10. 2009
Euroletiště sice leží v katastru francouzské obce Saint-Louis, slouží však i švýcarské Basileji, německému Freiburgu a městu Mulhouse ve Francii. Příhraniční letiště v roce 2007 odbavilo 4 270 000 cestujících. Kuriozitou letiště je fakt, že leží přímo na hranicích dvou států – zatímco jedna část terminálu se nachází ve Švýcarsku, druhá již připadá Francii.

Všechny lety jsou odbavovány z jediného terminálu, který je rozdělen na severní a jižní část. Na letišti působí několik desítek leteckých společností, přičemž mezi ty nejvýznamnější se řadí EasyJet, Hello, Air Berlin, Air France, Lufthansa, Swiss a TUIfly.

S centrem Basileje vás spojí autobusy linky 50, které provozuje společnost BVB. Spoj jezdí až na nádraží SBB, hlavní francouzskou i švýcarskou stanici v Basileji. Na nádraží ve francouzském Saint-Louis vás zase odveze autobus číslo 11.

Pokud potřebujete na letišti přespat, můžete se bez obav uvelebit v pohodlných sedačkách. Ve švýcarském, i ve francouzském sektoru letiště působí autopůjčovny Avis, Europcar, Hertz, National/Citer – Alamo a Sixt.

Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.