Dublin Airport

Datum: 19. 09. 2009

Dublin Airport je s 23 miliony odbavenými pasažéry největším letištěm v Irsku, nachází se uprostřed polí asi 10 km na server od samotného Dublinu.


Na letišti najdete pouze Terminal 1 ze sedmdesátých let – druhý terminál se dostavuje a bude plně k dispozici v dubnu 2010. Mezi hlavní přepravce na letišti patří Aer Lingus, RyanAir a dále ČSA, Lufthansa a jiní národní dopravci.


Nejlevněji se z letiště do centra dostanete autobusy - s firmou airlink pořídíte zpáteční jízdenku již za 10 eur. Druhou variantou je doprava taxíkem, což vás při cestě jedním směrem vyjde na zhruba 25 euro. Počítejte však s tím, že si připlatíte za každého dalšího pasažéra, stejně jako za cestu mezi 20:00 a 8:00 a o nedělích. Za několik let přibude i linka metra, na které se v současné době usilovně pracuje.


V příletové hale naleznete hned pětici půjčoven automobilů (Hertz, Avis, Budget, Murrays Europcar a National). K nim lze navíc přičíst půjčovny Argus, Atlas, Dan Dooley, Hamills, Malones, Sixt a Thrifty, u kterých si můžete vyzvednout auta, jež jste si zamluvili předem. Všechny tyto půjčovny mají otevřeno od 6:00 do 23:00.


Poměrně slušně se dá na letišti přespat na čalouněných sedačkách nebo v přízemí u pultíku půjčovny automobilů. Připravte se však na studenou podlahu a celonoční hlasitá hlášení.


Rezervovat letenku

Jak postupovat po zaplacení letenky

number list
Přesvědčte se, že máte v pořádku své cestovní doklady a máte potřebná víza.
number list
Ověřte si váhový limit zavazadel u konkrétní společnosti.
number list
Na letiště se dostavte 2 hodiny před odletem.

O letenky levně

Portál Letenky Levně.cz se zabývá prodejem letenek do různých světových destinací. Nabízíme letenky do mnoha zemí po celé Evropě, ale i do vzdálenějších destinací, například do Ameriky nebo Asie. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout letenky za nejlepší ceny.